UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij

Obecnie trwa nabór do trzeciej edycji Szkoły Psychoterapii Psychoz - specjalistycznego szkolenia, które uzyskało akredytację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (http://sekcjanaukowapsychoterapii.org/szkolenia-dodatkowe/) i odbędzie się w okresie wrzesień 2021 - styczeń 2022.

Zaplanowana jest ona w formie stacjonarnej.

Celem szkolenia jest szczegółowe przedstawienie zagadnień związanych z psychoterapią zaburzeń psychotycznych w formie wykładów, ćwiczeń i superwizji w małych grupach. Kurs prowadzony jest w oparciu o paradygmat psychodynamiczny, z uwzględnieniem najnowszej wiedzy odnośnie znaczenia doświadczeń urazowych i zjawisk dysocjacyjnych.

Pełna informacja i zapisy: https://www.e-psyche.eu/pl/wydarzenia/spp3

 


 

21-22 sierpnia 2021 roku odbędzie się szkolenie "GŁOSY. Przewodnik terapeuty" adresowane do profesjonalistów zajmujących się zaburzeniami zdrowia psychicznego: psychologów, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów, pielęgniarek/pielęgniarzy, terapeutów zajęciowych i środowiskowych.  W czasie dwudniowego warsztatu zostanie zaprezentowana współczesna wiedza na temat głosów - modele psychologiczne, teorie neurobiologiczne i ich występowanie w różnych grupach klinicznych. Wiedza ta znajdzie praktyczne zastosowanie w praktycznej nauce badania tego zjawiska z użyciem wywiadu ustrukturyzowanego SCIV (Structured Clinical Interview for Voice-Hearers) udostępnionego dla uczestników tego warsztatu. Główna część warsztatu poświęcona będzie jednak rozwojowi warsztatu pracy terapeutycznej: konceptualizacji słyszenia głosów u danej osoby, problemom jakie możemy napotkać i technikom pracy. Materiał zostanie zilustrowany nagraniami audio i wideo oraz przykładami zaczerpniętymi z pracy klinicznej z pacjentami. Niektóre zagadnienia zostaną przedstawione w formie warsztatowej, z aktywnym udziałem uczestników.

Pełna informacja i zapisy: https://www.e-psyche.eu/pl/wydarzenia/warsztat-glosy

 

logo_spp_poziome_mini.jpg