UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij

14 czerwca 2018 roku o godzinie 11.15 w siedzibie Śląskiej Szkoły Psychoterapii w Gliwicach przy ul. Górnych Wałów 26A odbędzie się Zabranie Walne - Sprawozdawcze, nastpnie o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie naukowe:
Helena Zakliczyńska
Wielowymiarowość transseksualności
Abstrakt: Ujawnianie się osób z zaburzeniami identyfikacji płci jest częścią procesu liberalizacji społeczeństwa jakiej doświadczamy w ostatnich latach. Do gabinetów seksuologów (lekarzy i psychologów) trafia coraz więcej osób doświadczających zmienności w poczuciu przynależności do danej płci i mających trudności z funkcjonowaniem w określonych rolach płciowych. Celem wykładu jest przybliżenie psychoterapeutom, psychiatrom i psychologom zagadnienia transseksualności, aspektów diagnostycznych i leczniczych ze szczególnym uwzględnieniem psychoterapii, a zwłaszcza trudności jakie napotykają na tej drodze pacjent i terapeuta.
dr n.med. Helena Zakliczyńska - specjalista seksuolog, specjalista chorób wewnętrznych, asystent psychodramy, psychoterapeuta w trakcie szkolenia (ukończyła Śląską Szkołę Psychoterapii, w trakcie kursu terapii rodzin w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin na Szlaku w Krakowie). Pracuje między innymi w Centrum Psychoterapii i Seksuologii Empatia w Krakowie, Klinice Zdrowia Psychicznego in-VIA w Warszawie oraz własnym gabinecie w Gliwicach. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń identyfikacji płciowej, dysfunkcji i zaburzeń seksualnych oraz zaburzeniami psychosomatycznymi. Pracuje indywidualnie i z parami.
Serdecznie zapraszamy!