UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij

Uwaga!

Trwa już nabór do nowej edycji kursu psychoterapii. Szczegóły na podstronie Śląskiej Szkoły Psychoterapii.

 


 

W imieniu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Zakładu Psychoterapii i Chorób Psychosomatycznych Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zapraszamy na konferencję pt."Perwersje" organizowaną w dniu 25.04.2015r.

Szczegółowe informacje podane są na stronie DSP http://www.psychoterapia-wroclaw.org
                                    


 

Oferta pracy

W Szpitalu Miejskim w Piekarach Śląskich poszukiwany jest
psycholog kliniczny na niepełny wymiar zatrudnienia.
Więcej informacji pod numerem tel.: 32 3938 103 lub 32 3938144
http://www.szpital.piekary.pl

_____________________________________________________________________

IV Śląskie Warsztaty Psychoterapii

pt. Wyzwania psychoterapii

odbędą się 21-22 listopada 2015 roku w Gliwicach

dokładniejsze informacje w zakładce: http://psychoterapia-silesia.org.pl/stowarzyszenie_psychoterapeutow,slaskie_warsztaty_psychoterapii_2015.html


Kurs terapii behawioralno-poznawczej w Tarnowskich Górach


 

Wykład i warsztaty profesora Rony Bergera

4-5 marca 2015 roku w Katowicach

 


  

Zaawansowany kurs treningu autogennego w Krakowie

 

17-19 kwietnia 2015

 

 


 

Terapautyczna grupa psychodramatyczna

Od października 2014 rozpoczyna się grupa terapeutyczna prowadzona metodą psychodramy. Przeznaczona jest ona zarówno dla osób, które mają już za sobą jakieś inne formy terapii (np. terapię indywidualną) lub są w jej trakcie (w tym przypadku uczestnictwo w grupie jest możliwe jedynie w porozumieniu z dotychczasowym terapeutą), jak i dla osób, które dotychczas nie przechodzily psychoterapii.

Uczestnictwo w tej grupie możliwe jest również dla osób szkolących się w psychoterapii i potrzebujących odbycia własnej psychoterapii.

Grupa spotykać się będzie raz w tygodniu w poniedziałki od godziny 17.00 do 20.00 w Gliwicach. Okres trwania terapii w tej grupie jest dostosowany do potrzeb każdej z osób, nie powinien jednak być krótszy, niż pół roku. 

Osoby prowadzące grupę to Agnieszka Polańska psycholog, psychoterapeuta z certyfikatem SNP PTP, terapeuta psychodramy Europejskiegi i Polskiego Instytutu Psychodramy oraz Jarosław Gliszczyński specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii z certyfikatami SNP PTP, trener, terapeuta i superwizor psychodramy Europejskiego i Polskiego Instytutu Psychodramy.

Osoby zainteresowane uczestnictwem  proszone są o kontakt z Agnieszką Polańską - tel.503 029 185 lub Jarosławem Gliszczyńskim - tel. +48 603 949 944

Konsultacja wstępna przed kwalifikacją do grupy bezpłatna.

____________________________________________________________________________________

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że są wolne miejsca w grupie superwizyjnej u Pani dr Bernadetty Izydorczyk. Spotkania grupy odbywają się w Zabrzu. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt telefoniczny z Panią Bernadettą – tel. 608 573 837


         Możliwość dołączenia do grupy szkoleniowej II 

               stopnia  psychodramy  

Dla dwóch osób (oczywiście po pierwszym stopniu szkolenia) istnieje możliwość dołączenia na drugim spotkaniu do grupy szkoleniowej prowadzonej w ramach Polskiego Instytutu Psychodramy przez Jarosława Gliszczyńskiego w Gliwicach. Termin spotkania 15-18.01.2015r. początek godz. 16.00.                       

 

 

Osoby zainteresowane proszone są o bezposredni kontakt z Jarosławem Gliszczyńskim (tel. 603 949 944)

 


Informujemy, że Ośrodek Leczenia Depresji i Nerwic "Sikornik" w Gliwicach  otrzymał atestację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego do odbywania staży do certyfikatu psychoterapeuty

 

Adres:Ośrodek Leczenia Depresji i Nerwic 44-100 Gliwice ul. Mewy 34

tel. 32 726 23 78    

  kierwonik  stażu: Mariola Rudel tel 600 995 085

 

_______________________________________________________________________________________

 

 

Informujemy, iż Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzaleznień w Zabrzu otrzymał od Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego akredytację na prowadzenie staży dla osób starających się o uzyskanie certyfikatu psychoterapeuty PTP. 

OPILU

Zabrze ul. Park Hutniczy 6 tel.

32 278 11 99 wew. 105 

kierownik stażu Małgorzata Kowalcze

 


Uwaga!


Wolne miejsca w grupie superwizyjnej dla osób szkolących się w psychoterapii prowadzonej przez Krzysztofa Kotrysa w Katowicach.

Najbliższe spotkanie grupy 11 października 2013 r.

Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr. tel. 500 170 255 lub przez mail: kkotrys.sekretariat@gmail.com.


 

Pragniemy poinformować Państwa, iż Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Sosnowcu uzyskało akredytację SNP PTP do prowadzenia staży wymaganych w procesie uzyskiwania certyfikatu psychoterapeuty.

 

Dane ośrodka stażowego:

 Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Sosnowcu ul. Sobieskiego 29

Koordynatorem staży jest dr n. hum. Igor Pietkiewicz

 

 


 

 

W dniu 27.09.2012 roku wprowadziliśmy zmiany w procedurze ubiegania się o rekomendację ŚSP przez instytucje świadczące usługi w psychoterapii. Prosimy, aby instytucje rekomendowane oraz te chcące ubiegać się o rekomendację ŚSP zapoznały się z wprowadzonymi zmianami, wchodząc w zakładkę Procedura ubiegania się o rekomendację ŚSP.

 


 

UWAGA!!!

 

Superwizje grupowe dla psychoterapeutów pracujących w orientacji psychodynamicznej, równocześnie zainteresowanych dorobkiem i myślą psychoanalityczną. Superwizje sześciogodzinne. W roku akademickim -9 spotkań superwizyjnych. W tym w trzech spotkaniach  superwizor weźmie udział osobiście, sześć spotkań przy pomocy połączenia telefonicznego lub internetowego. Grupa powinna liczyć ok. 10 osób. Możliwe na życzenie uczestników grupy omawianie proponowanej przez superwizora literatury. Prowadzący: Doktor nauk medycznych Gustaw Sikora- psychoterapeuta, specjalista psychiatra, superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kandydat  Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Od lat pracuje i szkoli się w Wielkiej Brytanii. Założyciel Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości Szpitala Psychiatrycznego w Kobierzynie.
Kontakt telefoniczny dla osób zaintreresowanych- Irena Wytyczak tel: 600 421 329
________________________________________________________________________________________
 Superwizja Grupowa
Od września 2014 wolne miejsca w grupie superwizyjnej prowadzonej przez Jarosława Gliszczyńskiego - zainteresowani proszeni sa o kontakt z J. Gliszczyńskim nr tel. 603 949 944

 

 


 

Przypominamy o obowiązku uregulowania składek członkowskich w wysokości 50 zł na rok.

Informacje o zaległościach można uzyskać u skarbnika Stowarzyszenia 

 

 

Składki można wpłacać u skarbnika Stowarzyszenia lub na konto bankowe:

BSK S.A. O/GLIWICE
nr 36 1050 1298 1000 0022 1763 5024

 

Przypominamy również, że opłacenie składki członkowskiej w Stowarzyszeniu jest warunkiem korzystania z publikowania informacji o gabinetach i ośrodkach na stronie ŚSP.

Równocześnie zawiadamiamy, że zaleganie z opłacaniem składek dłuższym niż okres dwóch lat, wiąże się z wykluczeniem z członkostwa Stowarzyszenia.

 

 


 

PROSIMY CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA, ABY UAKTUALNILI SWOJE ADRESY E-MAIL