UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij

EYE MOVEMENT DESENSITIZATION & REPROCESSIONG (EMDR) 

PO RAZ PIERWSZY NA ŚLĄSKU

 

EMDR jest terapią zorientowaną na traumę. WHO zaleca ją jako jedną z metod leczenia zaburzenia stresowego pourazowego (PTSD), a w większości międzynarodowych zaleceń klinicznych dotyczących leczenia tego zaburzenia, traktuje się EMDR jako metodę leczenia z wyboru. Pojawia się też coraz więcej doniesień o skuteczności tej metody nie tylko w przypadku PTSD, ale również w wielu innych sytuacjach klinicznych, takich jak zaburzenia lękowe, OCD, depresja, psychoza, uzależnienia lub ból przewlekły. W pracy terapeutycznej opartej na rozmowie częstym doświadczeniem terapeuty jest poczucie bezradności wobec objawów intruzji, flashback'ów - ponownego przeżywania doświadczeń urazowych. W takiej sytuacji metoda EMDR dostarcza skutecznych narzędzi pracy terapeutycznej, dokładnie tam, gdzie inne metody okazują się nieefektywne.

 

Szkolenie w metodzie EMDR jest wystandaryzowane, aby zagwarantować trzymanie się przez terapeutów procedur potwierdzonych badaniami. Z tego względu, zarówno treść szkolenia, jak również trenerzy prowadzący szkolenia są nadzorowani przez Instytut EMDR Francine Shapiro oraz EMDR Europe.

 

Szkolenie poprowadzi Dr Anabel Gonzalez Vazquez – lekarz psychiatra, psychoterapeutka, specjalistka w zakresie leczenia traumy złożonej z wykorzystaniem EMDR z dwudziestoletnim doświadczeniem pracy tą metodą.

 

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenie adresowane jest do psychologów, psychiatrów, certyfikowanych psychoterapeutów i terapeutów po minimum drugim roku szkolenia akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz pracujący pod superwizją. Wskazane jest, żeby zgłaszający się psycholodzy i psychiatrzy mieli pewne doświadczenie terapeutyczne, choć nie jest to warunkiem udziału w szkoleniu. Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim i tłumaczone na język polski. Uczestnicy warsztatów w Katowicach otrzymają certyfikat zaświadczający o ukończeniu I stopnia szkolenia EMDR.

 

Pełna informacja i zapisy: https://www.e-psyche.eu/pl/wydarzenia/emdr-l1-5-2019