UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij

V Śląskie Warsztaty Psychoterapii

Innowacje i kreatywność w psychoterapii - stare w nowym, nowe w starym

odbędą się 25-26 listopada 2017 roku w Gliwicach

Miejsce warsztatów: Centrum Edukacyjne im. Jana Pawła II w Gliwicach, ul. Jana Pawła II 5A

Organizatorzy: Śląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów, Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów, Filia Śląska Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Swoją obecność zapowiedzieli m.in.: prof. Bogdan de Barbaro, dr hab. Maciej Pilecki,
Krzysztof Klajs, Zofia Pierzchała, Anna Bielańska

Komitet programowy: Jarosław Gliszczyński (przewodniczący), Ryszard Chłopek, Krzysztof Kotrys, Katarzyna Ćwirko-Kusztan, Artur Kulig, Krzysztof Małyszczak, Ewa Petela-Misiura, Monika Wiktor.

Komitet organizacyjny: Ryszard Chłopek (przewodniczący), Katarzyna Ćwirko-Kusztan, Maciej Kusztan, Łukasz Majchrzak, Ewa Petela-Misiura, Helena Zakliczyńska.

Psychoterapia jest dziedziną, która wymaga twórczego podejścia do każdego pacjenta. Jednocześnie dobra terapia potrzebuje zakotwiczenia w stworzonych wcześniej teoriach. Często poszukujemy inspiracji w różnych tradycyjnych szkołach psychoterapii i równie często potrzebujemy je w nowy sposób odczytywać, rozwijać i przekładać na współczesność. Z kolei spotykając się z innowacyjnymi modelami oraz technikami psychoterapii, tak często odnosimy wrażenie, że w jakiś sposób są nam znane, że wręcz słyszymy w nich echa dawnych koncepcji.

 

W ramach V Śląskich Warsztatów Psychoterapii zapraszamy do wspólnej refleksji nad obecnością starego w nowym i nowego w starym, a także nad użytecznością innowacji oraz kreatywności
w praktyce klinicznej.

 

Zapraszamy do zgłaszania czynnego uczestnictwa w postaci:

- warsztatów (trwających 3 godziny),

- wykładów.

Treść zgłoszenia uczestnictwa czynnego powinna zawierać:

1. Krótkie przedstawienie autora (kwalifikacje, miejsce pracy, obszar zainteresowań).

2. Tytuł i streszczenie propozycji warsztatu lub wykładu (do 900 znaków).

3. Informacje jakich materiałów i sprzętów potrzebuje prowadzący do przeprowadzenia warsztatu (np. laptop, projektor, flipchart itp.).

4. Informacje: ilu maksymalnie uczestników prowadzący jest gotów przyjąć na swój warsztat.

5. Informacje: czy zgłaszający chce uczestniczyć w bankiecie oraz czy potrzebuje zapewnienia noclegu.

Zgłoszony temat zostanie poddany przez Komitet Programowy kwalifikacji co do zgodności z programem konferencji i zawartością merytoryczną, o czym autor zostanie powiadomiony po upływie terminu nadsyłania zgłoszeń. Uczestnicy konferencji przedstawiający wykłady lub warsztaty są zwolnieni z opłaty konferencyjnej. Na życzenie uczestnika istnieje możliwość zagwarantowania noclegu.

Swoje propozycje należy nadsyłać do 15 marca 2017 roku na adres:

ryszard.chlopek@wp.pl