UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij

VII Śląskie Warsztaty Psychoterapii 25 – 27.11.2022 Gliwice

Od zniechęcenie do optymizmu. Trudne i nietypowe relacje terapeutyczne”

Szanowne/Szanowni

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 25 – 27.11.2022 odbędą się VII Śląskie Warsztaty Psychoterapii pod tytułem „Od zniechęcenie do optymizmu. Trudne i nietypowe relacje terapeutyczne”.

Miejscem konferencji będą Gliwice, Centrum Edukacyjne im. Jana Pawła II, znajdujące się na ul. Jana Pawła II 5a.

Konferencja jest organizowana przez Śląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów wraz ze Śląską Szkołą Psychoterapii, Filia Śląska Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów. Zapraszamy psychoterapeutów, psychiatrów, psychologów i osoby szkolące się w psychoterapii. Warsztaty będą jak zwykle, przede wszystkim miejscem wymiany praktycznej wiedzy i doświadczeń psychoterapeutów. Przewidujemy wystąpienia plenarne i tematyczne, ale przede wszystkim warsztaty w mniejszych grupach. Liczymy nie tylko na omówienia kazuistyczne procesów terapeutycznych, ale również ogólne refleksje dotyczące drogi „od zniechęcenia do optymizmu”, rozważania na temat czynników diagnostycznych, relacyjnych i związanych z techniką terapeutyczną, które prowadzą do pozytywnej zmiany, czyli sukcesu w psychoterapii. Zapraszamy terapeutów różnych podejść, doświadczonych jak i będących w trakcie szkolenia, ortodoksyjnych i integrujących różne nurty do udziału i zgłaszania wystąpień. Niezmiennie ważny pozostaje walor integracyjny konferencji, czyli okazja do osobistego spotkania środowiska psychoterapeutów, osób na ogół bardzo zajętych i zapracowanych. Uważamy, że bezpośrednie spotkania mają szczególne znaczenie w trudnych i „nietypowych” czasach, w których przyszło nam żyć.

Dotychczas czynne uczestnictwo w konferencji zadeklarowali: prof. Bogdan de Barbaro, prof. Krzysztof Małyszczak, dr hab Bernadetta Izydorczyk, Anna Bielańska, Jan Dyba, Katarzyna Ćwirko – Kusztan.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów: psychoterapia-silesia.org.pl