UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij

Szanowni Państwo,

30 maja 2019 roku (czwartek) w siedzibie Śląskiej Szkoły Psychoterapii, przy ul. Górnych Wałów 26A w Gliwicach odbędzie się:

  1. o godzinie 11.15 - zebranie walne sprawozdawcze Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów;

  2. o godzinie 12.00 – zebranie naukowe Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów, wystąpienie „Psychoterapia osób z problemem uzależnienia- dylematy, trudności przedstawi Małgorzata Kowalcze. Część naukowa ma charakter otwarty również dla osób nie będących członkami Stowarzyszenia.

 

Streszczenie wystąpienia naukowego: Celem spotkania jest dyskusja wokół dylematów i trudności , pojawiających się w psychoterapii osób z problemem uzależnienia. Podjęta będzie próba odpowiedzi na szereg pytań m.in. kiedy należy kierować do terapeuty uzależnień? gdzie kierować ? czy zasadne jest prowadzenie równolegle terapii uzależnienia i psychoterapii?

Małgorzata Kowalcze – dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu, specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, specjalista psychoterapii uzależnień i superwizor KbdsPN.

 

Serdecznie zapraszamy!!!


Śląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów zaprasza na otwarte spotkanie naukowe ŚSP i Śląskiej Filii SNP PTP:
Temat wystąpienia: Psychoterapia i farmakoterapia - razem, czy osobno? Dylematy wciąż aktualne
prezentują: Monika Wiktor psychiatra, psychoterapeuta, Krzysztof Kotrys psychiatra, psychoterapeuta, superwizor psychoterapii.
Zapraszamy zarówno doświadczonych terapeutów różnych orientacji, jak i osoby szkolące się w psychoterapii do udziału w spotkaniu, które odbędzie się dnia 14 marca 2019 r (czwartek) o godz 12.00 (przewidywany czas ok. 2 godziny) w siedzibie Śląskiej Szkoły Psychoterapii, Gliwice ul. Górnych Wałów 26.


Śląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów zaprasza na otwarte spotkanie naukowe ŚSP i Śląskiej Filii SNP PTP:

Rozmowy o superwizji - dyskusja z udziałem superwizorów i superwizantów na temat zjawisk zakłócających i wspierających proces superwizji psychoterapii. 

Moderatorzy: Irena Wytyczak, Krzysztof Kotrys

Trakcie spotkania przewidujemy panel dyskusyjny w którym wezmą udział:
Dominik Gawęda, Jarosław Gliszczyński, Sonia Korus, Artur Kulig, Maria Marquard, Adam Stanclik, zapraszamy też wszystkich uczestników spotkania do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z superwizją i dyskusji.

Zapraszamy zarówno doświadczonych terapeutów różnych orientacji, jak i osoby szkolące się w psychoterapii do udziału w spotkaniu, które odbędzie się dnia 24 stycznia 2019 r (czwartek) o godz 12.00 (przewidywany czas ok. 2 godziny) w siedzibie Śląskiej Szkoły Psychoterapii, Gliwice ul. Górnych Wałów 26.